Nasi specjaliści

Monika Fijałkowska

Psycholożka, Terapeutka TUS

Jestem dyplomowanym psychologiem o specjalności psychologia kliniczna, terapeutą Treningu Umiejętności Społecznych.

Studiowałam na Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej oraz na warszawskim Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Prowadzę konsultacje zarówno w terapii indywidualnej, jak i w terapii rodzin szczególnie skupiając się na komunikacji – zarówno z własnymi emocjami oraz potrzebami, jak i tej międzyludzkiej.

Pomagam pacjentom w rozwiązywaniu ich problemów, dostosowując własną wiedzę i narzędzia do ich potrzeb.

Moje działania skupiają się na stworzeniu w trakcie spotkań atmosfery bezpieczeństwa, która pozwoli na przepracowanie najważniejszych, najbardziej bolesnych lub trudnych do zaakceptowania sytuacji, które blokują realizację osobistych celów pacjenta i powodują jego zagubienie.

Jestem otwarta na każdą emocję pacjenta, na jego doświadczenia i odczucia. Nie oceniam i nie dopasowuję „objawów do schematów”. Chcę wiedzieć, jakie są oczekiwania pacjenta, co jest dla niego najważniejsze i co będzie próbował osiągnąć. A jeśli jego odpowiedź to „NIE WIEM” i przyszedł, aby tę odpowiedź zmienić to wspólnie rozpoczniemy budowanie relacji, która nam to umożliwi.

Współpracowałam z fundacjami opiekującymi się chorymi dziećmi oraz ze stowarzyszeniem wspierającym kobiety. Wspierałam tam osoby doświadczające rozmaitych obciążeń: traumy, straty, przewlekłego stresu, problemów osobistych w życiu prywatnym i zawodowym.

Moja droga zawodowa zawsze związana była z pracą z ludźmi i często przekonywałam się, jak wielki wpływ na komfort życia ma stres i brak poczucia własnej wartości. Wciąż staram się podnosić swoje kwalifikacje oraz rozwijać nabyte umiejętności. Bardzo lubię ludzi i pracę z nimi.

Zuzanna Smagała

Psycholożka

 

Jestem psychologiem, absolwentką psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ukończyłam studia podyplomowe z Psychologicznej Diagnozy Klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Posiadam certyfikat upoważniający prowadzenie Treningu Umiejętności Społecznych oraz doświadczenie w tym zakresie.

Specjalizuję się głównie w diagnozie. Jako psycholog pracuję indywidualnie ze starszymi dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Pracuję również systemowo z rodzinami lub parami.

Moje doświadczenie obejmuje pracę z:

  • zaburzeniami nastroju (np. depresja, CHAD)
  • zaburzeniami nerwicowymi (np. lęki)
  • traumami (w tym PTSD)
  • zaburzeniami odżywiania
  • fobie (np. fobia społeczna)
  • zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi
  • zaburzeniami osobowości lub w przypadku dzieci – nieprawidłowo kształtującej się osobowości
  • zaburzeniami spektrum autyzmu (w tym Aspergera)
  • zaburzeniami deficytu uwagi (ADHD, ADD)
  • zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi oraz ogólnymi problemami wychowawczymi
  • obniżonym poczuciem wartości i samooceną.

Marta Nowerska

Psycholożka, Psychotraumatolożka

Psycholog o specjalizacji: psychologia kliniczna, psychotraumatolog, absolwentka neuropsychologii.

Specjalizuje się w terapii par i rodzin, a także w prowadzeniu warsztatów rozwojowych.

Pracuje zarówno z młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi.

Pomaga osobom zmagającym się z problemami z nastrojem, poczuciem zagubienia zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, trudem rozumienia i czucia samego siebie oraz innych, odczuwającymi brak swobody i satysfakcji w kontaktach z otoczeniem. Często prowadzi terapię z towarzyszącym jej psem terapeutą (po wcześniejszym uzgodnieniu). Pomaga uzyskać akceptację swoich emocji, uczuć i potrzeb, a także respektowania ich u osób bliskich. Poprzez pracę nad poczuciem własnej wartości wspomaga tworzenie nowego spojrzenia na siebie i rzeczywistość. Pracuje nad trudnościami, ale także nad wzmacnianiem i wydobywaniem zasobów. Wierzy, że rozmowa z terapeutą to jeden ze sposobów na nowe spojrzenie na swój wewnętrzny świat, które pozwoli zarówno zauważyć i zaopiekować stare rany, jak i pozwolić sobie na dostrzeżenie nowych dróg rozwoju.

Terapię dobiera do indywidualnych potrzeb pacjentów, pomagając im osiągnąć równowagę emocjonalną oraz realizację ich osobistych celów. Nie klasyfikuje pacjentów według schematu objawów, wiedząc, że każdy z nich uzyskał go na podstawie własnych, indywidualnych doświadczeń.

W pracy z drugą osobą stara się stworzyć atmosferę zaufania i szacunku, ponieważ psychoterapia to proces budowania relacji, w której poczucie bezpieczeństwa jest podstawą.

Ukończyła wiele szkoleń doskonalących jej umiejętności i ciągle podnosi swoje kwalifikacje oraz poszukuje nowych metod interwencji.

Elżbieta Ząbek

Psychotraumatolożka, Mentorka, Coach

 

Psychotraumatolożka, Mentorka, Trenerka Komunikacji i relacji, Coach, Menadżerka. W swojej praktyce stosuje i łączy skutecznie nurty i narzędzia terapeutyczne, między innymi: terapia ACT – Terapia Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy) nurt trzeciej fali terapii behawioralnej; Racjonalna Terapia Zachowania RTZ  (ang. Rational Behavior Therapy RBT)  nurt terapii poznawczo-behawioralnej (CBT); elementy Psychologii Pozytywnej;

Studia na kierunku Psychologia, ostatni semestr, specjalność Psychologia Kliniczna. Praktyka Psychologiczna: staż kliniczny w szpitalu wojewódzkim 2 stopnia referencji na oddziałach – położniczym, psychiatrycznym, onkologicznym, neonatologicznym; praktyka w prywatnym gabinecie psychologicznym, praktyka w zakresie psychoedukacji, doświadczenie w pracy terapeutycznej

Certyfikowana Trenerka Komunikacji Transformującej, trenerka biznesu, Train the Trainer. Od 2000r wykładowczyni i trenerka na wyższych uczelniach i dla podmiotów prywatnych; Mentorka, Coach z 20 letnią praktyką w pracy indywidualnej z klientami;

Przez wiele lat była Wykładowczynią i Trenerką m in.: Studiów Podyplomowych  w Szkole Głównej Handlowej; Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku; na studiach podyplomowych MBA Uniwersytetu w Białymstoku; Autorka publikacji/artykułów do czasopism o zasięgu ogólnopolskim. Autorka licznych programów szkoleniowych z zakresu komunikacji interpersonalnej, zarządzania zespołami, radzenia sobie ze stresem;               

Wykształcenie i kompetencje : Absolwentka studiów wyższych na kierunku zarządzania i marketingu, studiów podyplomowych oraz posiadaczka licznych certyfikatów ukończonych szkoleń/kursów z dziedziny Komunikacji w Biznesie. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu; Uczyła się od Blera Singera, Richarda Bolstada, T.Harva Ekera i wielu wybitnych ekspertów; Certyfikat ukończenie warsztatów Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR), poruszający zagadnienia dotyczące nawykowych procesów myślowych oraz wzorców emocjonalnych i komunikacyjnych.

 Dyplom Psychotraumatologa – Psychotraumatologia Master of Science. Certyfikat RTZ (Racjonalna Terapia Zachowania). Kontynuuje naukę na studiach podyplomowych: Terapia ACT – Terapia Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy)

Główne obszary działania:

Sesje indywidualne, praca z trauma, PTSD, z uważnością, z lękiem, ze stratą, z żałobą, poczuciem osamotnienia, z wartościami, potrzebami, celami, przekonaniami, praca na zasobach i potencjałach klientów; praca z parami, praca z osobami w kryzysie, psychoedukacja, psychologia komunikacji, umiejętności budowania trwałych relacji opartych na empatii i porozumieniu; organizacja i prowadzenie rozwojowych Kręgów Kobiet;

Monika Sacewicz

Psychotraumatolożka, Mentorka, Coach​

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, certyfikowana coach przez International Coaching Community z kilkunastoletnim
doświadczeniem, psychotraumatolożka, psycholożka (V rok studiów w Szkole Głównej Menedżerskiej) specjalność: psychologia kliniczna, trenerka komunikacji z międzynarodowym certyfikatem Transforming Communication, Studia podyplomowe z zakresu terapii akceptacji i zaangażowania ACT w Akademii Humanitas, certyfikacja Time Line Therpay Practitioner.

Pracuję z osobami dorosłymi w obszarach: wypalenie zawodowe, trudności i wyzwania w środowisku pracy, funkcjonowanie w warunkach wysokiego stresu, trudności rodzicielskie, kryzysy w związku, kryzysy w relacjach, kryzysy sytuacyjne, stany lękowe i depresyjne, niska samoocena, doświadczenie traumatycznych zdarzeń

Agnieszka Magdar

Terapeutka TSR

 

Terapeuta TSR, Praktyk Świadomego Rodzicielstwa wg koncepcji Stefali Tsabary, Certyfikowany Edukator Rodzicielstwa  Pozytywnej Dyscypliny. Praktyk koncepcji edukacyjnych – POZASCHEMATEM, trener efektywnej nauki i motywacji. 

Promotor metody wychowawczej Connect & Follow – połączenie i podążanie oraz owocnych relacji opartych na dialogu i świadomym rodzicielstwie. 

Pracuje z rodzicami, dziećmi i nastolatkami.  Specjalizuje się w zakresie komunikacji, poczucia własnej wartości i motywacji.

Pomaga zrozumieć emocje i ich wpływ na budowanie relacji, które wspierają i rozwijają zarówno dziecko jak i rodzica.

Prowadzi konsultacje w zakresie trudności wychowawczych i edukacyjnych.

Rodzicom pomaga odzyskać wewnętrzną moc i emocjonalną stabilność, stawiać zdrowe granice i wzmacniać   strefę wpływu rodzicielskiego w relacji z dzieckiem.

Budzi rodziców do odkrywania potencjału swoich dzieci zapisanych w ich esencji oraz uczy ich możliwości połączeń z nimi. Pokazuje jak przez świadomość można być jeszcze lepszym rodzicem.

Dzieciom i młodzieży pomaga lepiej radzić sobie z wyzwaniami szkolnymi, emocjonalnymi i relacyjnymi na linii z rodzicami, nauczycielami i rówieśnikami.

Nieustannie rozwija swoje kompetencje, gdyż wie, że relacja rodzic – dziecko jest najsubtelniejszym i jednocześnie najmocniejszym fundamentem naszej egzystencji na Ziemi, gdyż od niej zależy czy człowiekowi w życiu będzie się żyło się ,,jakoś tam’’, czy będzie w nim obecna jakość. 

Posiada wielopoziomowe spojrzenie na problem, dobiera narzędzia i metody pracy do indywidualnych potrzeb rodzica i dziecka. Inspiruje do szukania rozwiązań. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu Świadomego Rodzicielstwa, Pozytywnej Dyscypliny, Neurodydaktyki, Nieurolingwistyki, Epigenetyki, Terapii Schematów i w pracy z ciałem z Fokusingu.

Visited 1 330 times, 1 visit(s) today